Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies oraz ich usuwania w swojej przeglądarce.
Rozumiem, zamknij to powiadomienie.
+48 22 843 81 19
Ankieta
 

Strona główna

O firmie

Realizacja

Due Diligence

Analizy

Greenpol Finanse

Kontakt

 

Optymalizacja projektu

Projektowanie farmy wiatrowej to proces wymagający uwzględnienia bardzo wielu czynników wpływających na możliwość realizacji i efektywność ekonomiczną przedsięwzięcia. Są to m. in. produkcja energii elektrycznej, spełnienie wymagań hałasowych i środowiskowych, koszt urządzeń czy koszt budowy i modernizacji dróg dojazdowych. Błędy popełnione na etapie projektowania są trudne do wyeliminowania w późniejszym okresie. Źle zaprojektowana farma wiatrowa nie przynosi zysków, jakie mogłaby przynieść wykorzystując potencjał danej lokalizacji.

Nasza oferta optymalizacji farm wiatrowych to szeroki zakres usług, których efektem jest optymalny projekt farmy wiatrowej. W porozumieniu z Klientem wybieramy typ elektrowni, wysokość masztu oraz ustalamy priorytety. W każdym przypadku tworzymy warianty farmy wiatrowej, które różnią się ilością, typem, mocą wielkością i rozmieszczeniem elektrowni wiatrowych. Ostateczne rozwiązanie jest optymalnym wyborem pomiędzy maksymalizacją zysków z produkcji energii elektrycznej i minimalizacją kosztów urządzeń i wykonawstwa. W każdym projekcie uwzględniamy wymagania dotyczące dopuszczalnych poziomów hałasu w okolicznych zabudowaniach oraz wytyczne środowiskowe. Wykonanie projektu poprzedzone jest kompleksową wizją lokalną oraz analizą dostępnej dokumentacji dotyczącej zaproponowanej lokalizacji (np. z zakresu zagospodarowania przestrzennego).

W zależności od życzenia klienta, możemy wykonać projekt farmy wiatrowej na danej lokalizacji, jak i dokonać optymalizacji istniejącego projektu (np. zakupionego). Oferujemy analizę istniejących projektów pod kątem spełnienia wymagań hałasowych czy optymalizacji rozmieszczenia pod kątem maksymalizacji produkcji energii, mocy lub kosztów inwestycyjnych. W takim przypadku również wykonujemy wizję lokalną oraz analizujemy dostępne dokumenty.

Wiecej o procesie due diligence projektu czytaj tutaj...

Mapa średniej prędkości wiatru wygenerowana dla wysokości 100 m nad poziomem gruntu

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 500 268 954.